Postępowanie w przypadku odmowy lekarza na RTG klatki piersiowej

Co mam zrobić jak lekarze nie chcą dać mi skierowania na prześwietlenie klatki piersiowej? Mam 63 lata a ostatni rentgen miałem robiony jakieś 15 lat temu.

Aleksander Ropielewski

Wszystko zależy od sytuacji klinicznej. W przypadku diagnostyki lub kontroli pewnych chorób wykonanie RTG KLP jest postępowaniem z wyboru, natomiast w przypadku braku wskazań lekarz nie ma obowiązku wykonać takiego badania. Zawsze może Pan poprosić o skierowanie na badanie prywatne.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski