Postępowanie w przypadku pominięcia 4 tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym tygodniu

Dzień dobry! Zapomniałam przyjąć 4 tabletek w pierwszym tyg., ale nie są one pierwsze, tzn. 3 dni tabletki brałam, a potem przez 4 dni nie miałam ze sobą tabletek. Co powinnam zrobić? Zażywam tabletki Yasminelle.

Witam serdecznie! Pominięcie aż 4 tabletek w pierwszym tygodniu blistra wiąże się niestety z dużym ryzykiem wystąpienia owulacji. W takiej sytuacji zalecane jest odstawienie preparatu (tabletki antykoncepcyjne są szkodliwe dla płodu) i powrót do niego w pierwszym dniu miesiączki. W swoim zapytaniu nie wspomina Pani, czy doszło już do krwawienia z odstawienia. Chciałabym zatem zaznaczyć, że pierwsze krwawienie, które wystąpi po pominięciu tabletek nie jest miesiączką właściwą, a jedynie efektem obniżenia stężenia hormonów we krwi. Oznacza to, że nowe opakowanie, po uprzednim wykonaniu testu ciążowego, powinna Pani rozpocząć pierwszego dnia krwawienia, które najpewniej pojawi się za 4 tygodnie. Pozdrawiam