Postępowanie z osobą niezrównoważoną psychicznie i agresywną

co zrobić z osobą która jest niezrównoważona psychicznie i nie ma na to żadnych dowodów, bo gdy je 20 lat temu uzyskała to je spaliła... a do lekarza nie da się jej zabrać ani też namówić, bo ucieka z domu. Robi się coraz bardziej agreswyna..

Witam,
Jeżeli jest to domownik,który swoim zachowaniem zakłóca spokój innym,można zgłosić sprawę przemocy w komendzie dzielnicowej policji albo zgłosić fakt ucieczki z domu/zaginięcia/ a następnie,gdy będzie Pani przesłuchiwana,wyjaśnić swoje obawy dotyczące zdrowia psychicznego.Zwykle w następstwie takiego zgłoszenia rozpoczyna się proces dochodzeniowy. Trzeba się tylko zastanowić,co jest Pani zamiarem:zabieganie o przymusowe leczenie ,czy oskarżenie i odizolowanie od siebie tej osoby.Nie wiemy obecnie kim ona dla Pani jest.
Pozdrawiam serdecznie,ale w inny sposób nie umiem pomóc.

Gdzie zostały wydane poprzednie (spalone) zaświadczenia? Być może w archiwum tej instytucji nadal je Pani znajdzie i dzięki temu będzie mieć "dowód". Niestety trudno określić jaki jest cel - czy hospitalizacja, czy izolacja, czy co? Jeżeli jest to osoba zagrażająca zdrowiu i życiu sobie samej bądź osobom w otoczeniu - można ubiegać się o przymusowe leczenie na oddziale Szpitala Specjalistycznego. pozdrawiam.