Postępowanie z raną na skórze głowy

Witam, jak należy postępować z raną na skórze głowy (po kroście, trądzik), na której zrobił się strup a po naciśnięciu wypływa spod niego ropa. Czy należy zerwać strup? Stosować jakieś preparaty? Potrzebuje porady na teraz. Wizytę u lekarza planuję za 2 tygodnie.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jak duża i głęboka jest rana. Jeżeli jest niewielka wystarczy samo przemywanie. Jeżeli jest większa konieczne może być zastosowanie antybiotyku i oczyszczenie rany.