Postępowanie zmiany o charakterze nabłoniaka

Pani Doktor, mam na prawej stronie nosa tak po środku, zmianę o charakterze nabłoniaka /biopsja z własnej inicjatywy/. Ostatnio pojawiło się swędzenie, kłucie, zaczerwienienie wokół i okresowe krwawienie. Jeden lekarz najpierw kazał prawie rok tylko! obserwować, a teraz nagle widząc w/w objawy każe wycinać. Drugi proponuje krem Aldara. Wycięcie-OK, ale trzeba przeszczepu skóry. Pracuję w szkole i wygląd ma duże znaczenie. Wiele dobrego o Pani czytałam, bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Jeśli jest nabłoniak, trzeba leczyć. Aldara nieźle sprawdza się w zmianach płaskich, gorzej w guzkowych. Istnieje tez możliwość leczenia dwuetapowego: najpierw koagulacja, następnie terapia fotodynamiczna. Metod jest wiele, ale wycięcie jest najpewniejsze.