Postępująca dystrofia mięśniowa Beckera

Dystrofia mięsniowa Beckera--- Prosze o udzielenie mi informacji jak zyć, czy sa jakies leki które wstrzymają rozwój choroby ..mam 48 lat i obawiam sie choroba zaczeła postępowac intensywniej , silne bóle i brak koordynacji ruchowej sa coraz częstrze, szczerze mam juz dosyc ..i mysle o najgorszym , nie chce byc ciężarem dla rodziny i dzieci .....czy są jakies badania ? nawet doswiadczalnie poddam sie leczeniu aby sie ratowac....Proszę o pomoc .

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można coś więcej powiedziec.

Nie ma jednego przebiegu BMD, ale te objawy mogą faktycznie świadczyć o ujawnieniu problemów. Należy Pana zbadać w warunkach np. poradni genetycznej, a potem zaplanować leczenie.