Postępująca krótkowzroczność

Mam 19 lat, od wielu lat (gdzieś od 5-6 kl podstawówki) cierpię na krótkowzroczność, która ciągle się pogłębia (o ok. -0.25 D/rok). Teraz od lutego noszę soczewki -2.25 i -2.50 dioprii i już powinnam mieć mocniejsze. Czy ta wada stanie kiedyś w miejscu? Dodam, że urodziłam się po 8 miesiącach ciąży - czy wada wzroku może być z tym powiązana? Czy może jest to wina braku jakiś witamin? Może powinnam brać jakieś suplementy na oczy? Proszę o pomoc, jest dla mnie bardzo uciążliwa sprawa.

Witam.
Proszę pamiętać, że gałka oczna kończy swój rozwój ok. 21 roku życia w związku z powyższym na pewno do tego okresu może wada wzroku jeszcze postępować. Również praca do bliskiej odległości np. przy komputerze, u osób krótkowzrocznych powoduje pogłębianie się wady . Nie wiązał bym tego faktu ani z brakiem witamin, ani też z tym , że urodziła się Pani w 8 miesiącu ciąży.
Pozdrawiam