Postępująca nerwica natręctw

Witam.Od kilku lat postępuje u mnie objaw natręctwa polegający na kilkukrotnym powtarzaniu prozaicznych czynnosci np podnoszę butelkę z ziemi razy ,siadam na krzesło i wstaję ,otwieram drzwi samochodu,zakręcam butelkę,wycieram buty na wycieraczce,tupię nogami w jednym miejscu,jeżdżę kursorem z góry na dół.Wszystkie te czynnosci wykonuję po kilka ,kilkanascie razy za jednym razem

Zaburzenia typu nerwica natręctw najlepiej leczy się psychoterapią. Pozwala ona zrozumieć i przepracować emocjonalne i osobowościowe przyczyny zaburzeń. Warto zatem zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Dobrym pomysłem jest także konsultacja z lekarzem psychiatra, który może wesprzeć radzenie sobie z objawami farmakoterapią.