Postępujące problemy z pamięcią u 46-latki

Dzień dobry, mam 46 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam, ze zapominam, zapominam co raz częściej. Jak mogę sobie pomóc i czym może być to spowodowane?

Witam

Zaburzenia pamięci mogą mieć różne podłoże. Mogą wynikać zarówno z problemów somatycznych (chorobowych) jak i psychologicznych.
Należy poszukać, więc także innych zmian zachodzących w ciele lub zachowaniu.
Czy miewa Pani bóle głowy, zawroty, drżenie kończyn? Wtedy należy udać się do neurologa.
Może doświadcza Pani silnego stresu, nie ma czasu na odpoczynek, ma objawy nerwicy bądź depresji. Wtedy pomocna będzie konsultacja u psychologa.
Proszę szukać przyczyny.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl