Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Posterydowe zapalenie skóry twarzy

Witam. Mam 21 lat. Od długiego czasu używałam maści sterydowej i mam teraz duży problem. Gdy nie dam maści na twarz pojawia mi się czerwona wysypka w okolicy ust, oczu, na całej twarzy, która mnie boli przy dotyku. Czytałam już, że jest to posterydowe zapalenie skóry. Jak mogę to leczyć i czy odstawić maść?
21 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam serdecznie.

Długotrwałe stosowanie miejscowe sterydów rzeczywiście może powodować powstanie posterydowego zapalenia skóry oraz doprowadza do jej ścieńczenia.
Leczenie jest możliwe, ale raczej długotrwałe i najlepiej przeprowadzić je pod kontrolą dermatologa, który zdecyduje czy możliwe jest całkowite zrezygnowanie ze stosowanych dawek, czy stopniowe ich zmniejszanie.
Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy