Poszerzenie pętli jelita a możliwe dolegliwości

mam poszerzenie pętli jelita cienkiego z objawami niedrożności do miejsca gdzie jelito wychodzi poza granicę jamy brzusznej -przepuklina w bliźnie pooperacyjnej podbrzusza oraz przy Usg lekarz napisał Obraz odpowiada niedrożności mechanicznej na poziomie jelita cienkiego Jak to leczyć czy jest zagrożenie życia ja umieram

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

jeśli została stwierdzona niedrożność zazwyczaj konieczne jest leczenie operacyjne. Im dłużej trwa niedrożność tym większe zagrożenie dla pacjenta.
Czasami po zastosowaniu odpowiedniego postępowania, udaje się uzyskać ponownie drożność, jednak aby zapobiec nawrotom takich sytuacji konieczne jest i tak ostatecznie leczenie operacyjne co najwyżej w nieco późniejszym terminie.

Nie zmienia to faktu, że z takim rozpoznaniem powinna się Pani niezwłocznie zgłosić na najbliższa Izbę Przyjęć Szpitalną lub SOR.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko