Poszerzona przestrzeń płynowa przymózgowa od przodu na wys.płatów czołowych

Witam, moja córka 24.10 skończy 4mce. Obw. głowy i klatki 40cm z 19.09,ciemiączko1x1. Wczoraj miała wykonane usg przez ciemiączko, które wykazało :w splocie naczyniówki w trzonie k.bocznej prawej drobna torbiel 3mm, struktury bez mian ogniskowych, układ komorowy symetryczny, prawidłowo szeroki.W niewielkim stopniu poszerzona przestrzeń płynowa przymózgowa od przodu na wys.płatów czołowych-szer.5mm po lewej i 4 mm po prawej. Proszę mi powiedzieć co to oznacza, czy to minie?Córka rozwija się dobrz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu było wykonane USG, czy dziecko ma jakiekolwiek niepokojące objawy. Wynik powinien zatem zinterpretować lekarz, który zlecił jego wykonanie w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.