Poszerzona źrenica i skierowanie na MR

Od kilku dni mam poszerzoną źrenicę w lewym oku. Jestem już po konsultacji okulistycznej. Otrzymałem skierowanie do neurologa. Neurolog po zbadaniu mnie wręczył mi skierowanie na MRI głowy i agio CT naczyń mózgowych. I tu spotkałem się ze ścianą ogromnego znieczulenia i licznych procedur. Zaproponowano mi termin na wrzesień 2014r (pomimo adnotacji na skierowaniu PILNE). Czy ja mogę tak długo czekać na to badanie?

Jeżeli lekarz specjalista ocenił sprawę jako pilną to odpowiedź nasuwa się sama.
Rozumiem tez ,że anizokoria pojawiła się nagle z innymi współistniejącymi objawami klinicznymi.Nic Pan o tym nie pisze.
U niektórych osób stwierdza się jej -czyli anizokorii obecność przypadkowo,oczywiście przy prawidłowych reakcjach na światło i akomodację.Przydatna jest tu analiza fotografii z przeszłości,gdzie można ocenić wielkość źrenic.
W tej jednak sytuacji -po wizycie u specjalisty nie należy czekać.
A może warto podjechać na ostry dyżur neurologiczny w pobliskim szpitalu i przedstawić problem..
Pozdrawiam ciepło