Poszerzone kielichy nerkowe i powiększona miedniczka nerkowa po prawej stronie

Witam serdecznie, jestem w 7 miesiącu ciąży. Na badaniach usg nerek okazało się, że mam poszerzone kielichy nerkowe i powiększoną miedniczkę nerkową po prawej stronie, Nie miałam takich dolegliwości przed ciążą. Czekam na konsultację u specjalisty, niestety ten ból jest straszny, Czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć wiecej na ten temat? Bo zwariuję do wizyty lekarskiej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy + obraz USG wskazują najpewniej na zastój moczu w układzie kielichowo-miedniczkowym. Może być to wynik na przykład kamicy moczowej. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty.