Poszerzone UKM u płodu w 20. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 20 tyg ciąży. Wniosek z usg : Poszerzone UKM u płodu. Miedniczka nerkowa lewa 5mm, miedniczka nerkowa prawa 4mm. Co to może oznaczać? Bardzo się martwię. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
jest to wada układu moczowego płodu.
W czasie ciąży należy ją obserwować.
Po porodzie albo wada cofnie się i wszystko będzie w porządku, albo dostaną Państwo skierowanie do nefrologa na konsultację.
Wada ta wiążę się z częstymi infekcjami układu moczowego dziecka (u dzieci z poszerzonymi układami kielichowo-miedniczkowymi włącza się leczenie profilaktyczne przez zakażeniem)
Jednak spokojnie proszę czekać na poród i dalszą diagnostykę.

pozdrawiam