Poszerzony cień prawej wnęki płucnej i wydzielina na tylnej ścianie gardła

Witam! Dziecko 5 letnie ma poszerzony cień prawej wnęki płucnej, wydzielinę ropną na tylnej ścianie gardła w usg węzły szyjne do 2 cm klinicznie niebolesne, przesuwalne Reakcja odczyniowa.Usg węzły chłonny szyi: po stronie lewej 23x8mm , kilka karku 9x4mm skupisko kilka węzłów chłonnych sres.do12x6mm prawe również dziś wypuścili dziecko ze szpitala czy dobrze zrobili a jeżeli nie przejdzie do miesiąca węzły chłonne? I nie mamy jeszcze wyniki wirusemEBV oraz krztuścem z wa-wy co mamy teraz robic

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu wynika, że węzły chłonne są powiększone z powodu toczącej się reakcji zapalnej. Nie znam przyczyny ponieważ nie mam możliwości przeprowadzenia badania, ani oceny wyników dodatkowych. Węzły chłonne powinny zmniejszyć się po wygaśnięciu reakcji zapalnej. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy.