Poszerzony kielich nerkowy u dziecka

Mòj synek urodzil sie 9 wrzesnia 2014 z poszezonym kielichem nerkowym lewym z badania usg wyszlo nerka prawa 5,2cm lewa 5,8 z duzym stopniem zastojem moczu mieniczka poszerzona do 15 mm kielich gorny 15mm pozostale 10-12mm miazsz odcinkowo scienczaly do 4mm odejscie moczowodu od miedniczki waskie z ostatniego usg z czerwca wyszlo ze wodonercze zniknelo co dalej

Aleksander Ropielewski

Opisane zmiany nie wymagają na razie leczenia zabiegowego, natomiast konieczny jest nadzór nefrologa i urologa oraz ocena zmian w układzie moczowym, które wraz z rozwojem dziecka mogą się wycofać. Nie mogę jednak tego stwierdzić jednoznacznie bez znajomości przyczyny dolegliwości.