Poszerzony przewód mlekowy czy torbiel?

Mam 27 lat. Od miesiąca boli mnie lewa pierś. Poród jeden, karmienie przez 11 miesięcy. Robiłam usg i oto wynik: obie piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowo-włóknistym. W piersi lewej poszerzony przewód mlekowy 6 na 4 mm. Węzły niepowiększone. Dodam, że lekarka stwierdziła, że to może być mała torbiel. W mojej rodzinie były przypadki raka piersi i szyjki macicy.

Witam serdecznie!

Moim zdaniem wskazana byłaby kontrola USG za 3 miesiące. W razie utrzymywania się dolegliwości i zmian w obrazie USG, lub gdyby pojawił się wyciek z piersi, stanowiłoby to wskazanie do wykonania galaktografii piersi (podanie kontrastu do przewodów mlekowych i ocena w RTG).

Pod kątem obciążenia rakiem piersi, warto byłoby aby zgłosiła się Pani do poradni genetycznej (skierowanie od lek. rodzinnego, adresy w internecie). Zostanie tam przeprowadzona ocena zagrożenia rodzinnym rakiem piersi.

Pozdrawiam serdecznie.