Poszerzony UKM nerki u dziecka w 31 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 31 tyg ciąży. Ostatnio lekarz na usg wykrył że prawa nerka dziecka ma poszerzony UKM ok 2 cm. Kazał mi skontaktować mi się z neonatologiem który mógłby powiedzieć co mamy robić dalej. Proszę o odpowiedź co trzeba robić dalej i co oznacza to duze poszerzenie, Pozdrawiam Agata.

Aleksander Ropielewski

Poszerzenie UKM może oznaczać wadę w postaci refluksu moczowodowo-nerkowego. Leczenie w stanie dużego zaawansowania wady jest operacyjne. Konsultacja z neonatologiem jest niezbędna aby ustalić strategię postępowania.