Potencjalna ciąża a testy ciążowe

Potencjalna ciąża. Dzień dobry obawiam się że mogłam zajść w ciążę. Do zbliżenia z partnerem doszło ostatnio w dniu 13 lutego. W dniu 13 marca powinnam dostać miesiączkę. Nie dostałam jej. Minął już miesiąc od zbliżenia wiec nie byłaby to wczesna ciąża. Zrobiłam test we wtorek ale o godzinie 20 - wyszedł negatywnie. Nadal nie dostałam okresu wiec wczoraj powtórzyłam test o godzinie 18 też wyszedł negatywny. Zastanawiam się czy ten test mógł wykryć ciąże jeśli nie zrobiłam go rano. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, pora wykonania testu nie wpływa na jego wynik. Najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, a opóznienie miesiączki wynika ze stresu, infekcji lub tym podobnych. Jesli okres się nie pojawi w najblizszym czasie proszę skonsultowć się z ginekologiem. Pozdrawiam