Potliwość i spłaszczenie głowy u 6-miesięcznego dziecka

Dzien dobry , moj 6 miesieczny synek strasnie sie poci i w przeciagu miesiaca splaszczyla mu sie glowka mimo tego ze staram sie go trzymac jak najwiecej ba brzuszku. Czy moze to byc krzywica ?

Często jest to objaw niedoboru Witaminy D3. Proszę podawać Vvigantol ( D3). Można sprawdzić poziom D3 we krwi" i poziom fosfatazy alkalicznej która w krzywicy rośnie znacząco.. W kwietniu wychodzić z dzieckiem dużo na spacery w słońcu