Potliwość na nosie po zastosowaniu pudru

jezeli uzywam pudru to po jakimś czasie pojawiają mi sie kropelki lekkie na nosie, po prostu poce sie...ale nie jest mi ciepło, z czego to moze winikac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane kropelki to sebum, czyli łój skórny (naturalny produkt skóry). Jeśli takie kropelki pojawiają się tylko wtedy, kiedy stosuje Pani puder, sugeruję zmianę kosmetyków - być może stosowany przez Panią puder jest dla skóry za ciężki.

Witam. Zjawisko wynika zapewne z przetłuszczania się skóry twarzy pod wpływem ciężkich kosmetyków. Proponuję używać delikatniejszego pudru. Godne polecenia są pudry mineralne.