Potliwość stóp a grzybica

Witam; mój problem to potliwość stóp plus ich zapach, dodatkowo narasta mi w strasznym tempie naskórek na stopach, którego pozbywać się muszę co kilka dni, stosowałem wszystkie dostępne środki i nic, dodatkowo po użyciu wody utlenionej, naskórek na piętach w dość charakterystyczny sposób robi się biały, po usunięciu naskórka, białe są tylko krawędzie stopy, czy to może być grzybica ?? dermatolog stwierdził potliwość,naskórka nie zbadana mówiąc, że to natura i narastać musi, z góry dziękuję.

Przy nadmiernej potliwości stóp zdarzają się dodatkowo zakażenia grzybicze. Dobrym preparatem w tej sytuacji jest URO krem . Okresowo stosuje się też doustne środki przeciwgrzybicze
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Warto w laboratorium pobrać naskórek do badania pod kątem grzybów.

Jeśli coś wyhodują w laboratorium to dermatolog przepisze odpowiednią antybiotykoterapię.

Na narastający naskórek najlepiej jest wykonać profesjonalny pedicure.

Na nadpotliwość stóp stosuje się zabiegi z botoxem, można je wykonać u lekarza medycyny estetycznej.