Potliwość w nocy, ból klatki piersiowej, zmiany skórne i problemy z oddychaniem a infekcyjne zapalenie wsierdzia

Witam, od paru tygodni mam problemy, nocne pocenie, bóle klatki, pleców, czerwone plami na prawej dłoni, przebyte zapalenie płuc niedoleczone po ktorym zostaly zmiany w 2012, teraz chodze do pulmonologa i na plucach nic nie widac, zrobilem szereg innych badan ale nie wiem co z nich wyjdzie. Wydaje mi sie ze jak sie denerwuje to gorzej mi sie oddycha i zmniejsza mi pojemnosc płuc. Co moze mi byc? czytalem rózne artykuły i wedlug mnie pasuje infekcyjne zapalenie wsierdzia, jak mam to sprawdzic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy są dość niespecyficzne i mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Przede wszystkim powinien Pan zatem cierpliwie poczekać na wyniki wykonanych badań dodatkowych. Wraz z wynikami proszę zgłosić się do lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.