Potrzeba bliskości z ukochaną

Witam.mam duzy problem uczuciowy,jestem z nią od ponad Roku.kochamy sie bardzo.ale gdy tylko ja widzę pragne ja dotykać,tulić,czuc ja . Za każdym razem ,ona mowi żebym zajął sie czymś. Gdy czyta książkę lub pracuje na komputerze. Ja nie potrafie sie niczym zając,przy niej, gdy nie dotykam jej cały kipie i jestem roztrzęsiony, nie daje mi to spokoju. Czy mam jakieś zaburzenie?ona nie potrzebuje tak bardzo bliskości ze mna. Potrzebuje pomocy!!!!

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

www.pps-passa.com

Witam! W waszym związku dominuje różnica potrzeb. Pana partnerka chciałaby być związku, w którym będzie trochę przestrzeni dla niej i znajdzie czas na swoje obowiązki. To nie oznacza, że mniej pana kocha. Ona potrafi funkcjonować na dwóch płaszczyznach. W Pana przypadku dominuje "uzależnienie od partnerki". Z pewnością jest ona osobą atrakcyjną i to pożądanie wywołuje potrzebę ciągłego odczuwania jej fizycznej bliskości. Natomiast może to być objaw niepokojących form obsesji względem partnera.
Dlatego w pana przypadku zalecałbym udział w psychoterapii. Jest to konieczne aby w sposób dojrzały pokierować swoim związkiem; zrozumieć swoje i partnerki zachowania i znaleźć nowy sposób na wspólne życie. Chyba trzeba zawalczyć o waszą relację.
Polecam też poszukanie dla siebie jakiegoś hobby, które pozwoliłyby na chwilę oderwać uwagę od partnerki (np. sport).