Potrzeba ciągłego jedzenia a choroba afektywna dwubiegunowa

nie dostałam odpowiedzi na pytanie jak poradzić sobie z potrzeba ciągłego jedzenia przy mojej wadze 108kg.mam chorobę afektywna dwubiegunowa,czy ma to jakiś związek bo nie wiem co robic a mam 38lat

Dzień dobry!

Konieczna jest osobista konsultacja z psychoterapeutą lub psychodietetykiem i szczegółowe przeanalizowanie Pani stylu życia, sposobu jedzenia, poglądów i emocji związanych z jedzeniem itp.
Drugim elementem jest przeprowadzenie badań diagnostycznych, aby stwierdzić ewentualne medyczne podłoże nadmiernego głodu (np. neurologiczne, hormonalne itp.).
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego oraz poradni dietetycznej, gdzie skonsultować powinien Panią także psychodietetyk.

Pozdrawiam!

Witam, przesyłam link do artykułu: http://www.psychiatria.pl/wiadomosc/otylosc-i-nadwaga-a-chad-i-schizofrenia/10397 Jedzenie czasem może służyć jako poprawa nastroju, jednak zamiast tego warto na przykład zacząć stosować ćwiczenia relaksacyjne oraz fizyczne. Proszę skonsultować się z lekarzem i dietetykiem aby wprowadzić korzystne dla Pani zmiany. Mniej zdrowe przekąski zastąpić produktami niskokalorycznymi. Pozdrawiam serdecznie