Potrzeba zmiany po 9. miesiącach związku

Witam. Jestem z chłopakiem od ponad 9 miesięcy. Nadmienię, że jest On ode mnie młodszy o rok. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, ale teraz jest strasznie. Uzależniłam się od Niego. Kocham Go bardzo, jest wspaniałym człowiekiem, lecz powiedział mi, że potrzebuje zmiany: chciałby cześciej widywać się ze znajomymi, rzadziej ze mną (widywaliśmy się codziennie). Boli mnie to, bo czuję, że przestaje Mu na mnie zależeć i oddalamy się od siebie. Co mam robić? Proszę o pomoc.

Każdy ma inną potrzebę bliskości i gdzie indziej stawia granice. Co innego dla każdego oznacza "bliskość", "związek", a nawet "miłość". Mówi Pani dość mocno "uzależniłam się od niego". Prawdopodobnie to nie jest ani przyjemne dla Pani ani dla Pani chłopaka, który reaguje ucieczka na tak silną potrzebę bliskości z Pani strony. chłopak dał Pani sygnał, że nie podoba mu się to. Warto przyjrzeć się sobie - jak to Pani przezywa, jak jest u Pani w domu, jak widzi Pani udany związek. Po co? By z większą satysfakcją dla siebie i partnera budować związek. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Dzien dobry, ważne, że Pani zauważyła że coś można zmienić na lepsze i napisala Pani o swojej sytuacji. Aby związek mógł zdrowo funkcjonować ważne jest aby każde z partnerów miało przestrzeń na swoje potrzeby, zainteresowania oraz dla siebie wspólnie jako pary. Warto żeby między tymi trzema obszarami istniała równowaga. To o czym Pani pisze może być możliwością dla Pani aby poznać lepiej siebie, zaprzyjaźnić się bardziej ze sobą, posłuchać siebie, odkryć swoje talenty pasje. Gdy dbamy o siebie jesteśmy dla siebie ciekawi i nie nudzimy się sami, dbamy o swoje potrzeby i nie pozwalamy siebie ranić, wpływa to na to co inni o nas myślą, jak nas traktują w tym także partnerzy i partnerki.Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie. Marta Ptaszynska

Dzień dobry. Napisała Pani, że jest uzależniona od chłopaka, którego Pani kocha. Proszę się zastanowić czy potrzebuje Pani jego, bo go Pani kocha, czy kocha go Pani dlatego, że go potrzebuje. Z opisywanej przez Panią sytuacji pełnej lęku przed utratą ukochanego można wnioskować, że kocha Pani partnera bo go potrzebuje. Proszę rozważyć jaka jest prawda.
Jest to rodzaj miłości lękowej, która może pojawiać się w Pani każdym związku /obecnym i ewentualnie przyszłych/. Taki związek nie ma szans na przetrwanie.
Może Pani również bardziej zadbać o własną atrakcyjność dla partnera, powodując, że będzie wolał być z Panią niż ze znajomymi.
Serdeczności
Edward Jakubowicz