Potrzebuję pomocy - problemy z impotencją

Mam 20 lat, często się masturbuję, zacząłem przy oglądaniu zdjęć, później przy filmach, bo zdjęcia już nie wystarczały. Teraz moim problemem jest to, że nie mogę osiągnąć erekcji. Jak nie oglądam żadnej pornografii przez 3 dni, to trochę jakby powracały moje zdolności, ale nie całkiem. Czy jak zaprzestanę masturbacji, to mój popęd seksualny wróci do normy? Proszę o pomoc i poradę
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

w większości przypadków odstawienie masturbacji i pornografii przynosi poprawę, a z czasem powrót do całkowitej sprawności. Wymaga to jednak wiele silnej woli i zajmuje trochę czasu. Niestety, niektóre osoby wymagają pomocy seksuologa. Proszę spróbować najpierw samemu, a jeżeli się nie uda, dopiero szukać pomocy psychologicznej.