Potrzeby seksualne tylko po alkoholu

Dlaczego po alkoholu jestem bardziej pobudzona seksualnie? Gdy nie piję w ogóle nie odczuwam potrzeby kontaktu seksualnego, wręcz przeciwnie, a gdy wypiję nawet małą ilość od razu czuję dużą potrzebę bliskości i mam ochotę na stosunek. Co to oznacza?

Dzień dobry.

Możliwe, że przyczyną opisywanego stanu rzeczy jest narzucona sobie wewnętrzna kontrola nad seksualnymi czy erotycznymi impulsami. Alkohol z kolei może tę kontrolę zmniejszać bądź niwelować, w związku z czym pod jego wpływem Pani erotyczne potrzeby jej się "wymykają".

Warto przyjrzeć się temu zjawisku bliżej za pomocą specjalisty, dlatego sugerowałbym konsultację psychologiczną bądź seksuologiczną.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Alkohol ma działanie m.in. rozluźniające, odhamowujące i przeciwlękowe. Być może Pani potrzeby seksualne aktywują się po alkoholu właśnie na podstawie tego mechanizmu. Czasami dzieje się tak, jeśli w stanie trzeźwości posiadamy dużą potrzebę kontroli i samokontroli, kompleksy, obawy, zahamowania - uświadamiane lub nieuświadamiane.

Pozdrawiam!