Potwierdzenie lub wykluczenie autyzmu u dziecka poprzez badanie EEG i CT

Mam pytanie czy w badaniu EEG i Ct mozgu moga wyjsc zmiany na podstawie ktorych moze potwierdzic lub wykluczyc autyzm u dziecka ?

Witam. Zmiany, które mogą pojawić się w badaniu eeg i/lub CT mózgu mogą świadczyć o zaburzeniach neurologicznych, ale nie mogą potwierdzić bądź wykluczyć autyzmu. Aby potwierdzić, lub wykluczyć autyzm potrzebne jest badanie przeprowadzone przez zespół specjalizujących się w diagnozie autyzmu psychologów oraz psychiatry dziecięcego. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein