Potwierdzenie tężyczki w próbie

Witam, mam takie pytanie. Choruję od całkiem niedawna na tężyczkę. Badania wapnia, magnezu, wit.d3 oraz tarczycy wyszły w normie, a jednak próba potwierdziła tężyczkę i nie rozumiem jak mogło do tego dojść? Skąd i jak ona powstała skoro poziomy są w normie. Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym to zrozumieć. Skąd ona się bierze.

Próba tężyczkowa pokazuje wyładowania bezpośrednio w mięśniu.
W powstawaniu tężyczki nie ma znaczenia poziom wapnia ogólny ( który zazwyczaj jest w normie) a poziom wapnia zjonizowanego.
Jednym z elementów próby jest hyperwentylacja, która zmieniając ph krwi powoduje zmniejszenie ilości wapnia zjonizowanego. U osoby zdrowej jest to kompensowane i nie dochodzi do wyładowań tężyczkowych.
U osoby z tężyczką poziom ten obniża się i próba jest dodatnia.

W uzupełnieniu
Badania: Krew - wapń, magnez, potas, fosforany.
Dobowa zbiórka moczu na wapń i magnez ( proszę zapisać dawki wszystkich leków w tym dniu )
Parathormon.