Pourazowy krwiak po usunięciu krwiaka mózgu

witam,moj dziadek ma 84 lata, 5 dni temu miał operacje usuniecia krwiaka mozgu, krwiak pourazowy, bardzo duzy, całe mozgowie było przesuniete w lewa strone ale neurochirurdzy mowia ze nałozyło sie kilka krwiaków, starych i swiezych po urazie który miał miejsce pare dni temu, po pierwszej operacji dziadek był dwa dni w bardzo dobrej formie, potem zasnał i po dwóch dniach swierdzono odme i wykonano craniotomie, znow 1 dobe było ok a na drugi znowu zasnał i spi bez kontaktu, czy to normalne objawy?

To bardzo poważna sprawa,czasem zdarza się po tego typu operacjach tz pneumocephalus czyli odma wewnątrzczaszkowa. ,a gdzie był operowany?