Poważna wada wzroku u 13-latki

Powiecie co mam robić,coś jest nie tak dlaczego mojej córce bardzo szybko pogarsza się wzrok,pomocy.Jest to jakaś choroba czy coś z genami ? Moja córcia ma teraz 13 lat i -7 dioptrii.Od 3 lat jej wda wzroku postępuje bardzo szybko.Teraz prawie co wszystkie wizyty u okulisty dowiaduje się że jej wzrok się pogorszył (Różnie jest o : -2 ; -1 , 0,5 , 0,25 dioptrii)Chodzimy do okulisty 2 razy w ciągu roku.Dodam jeszcze ,że nie robi wszystkich ćwiczeń na wf.Ma krótkowzroczność,"suche oko" i męty..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno wskazać jednoznacznie na konkretną chorobę. W tym wieku u dziecka oko rośnie i stąd często pojawia się wada. Konieczne są regularne kontrole okulistyczne.