Poważne zapalenie skóry na dłoniach

Dzień dobry, Cierpię od roku na poważne zapalenie skóry na dłoniach. Lekarz dermatolog zalecił mi terapię zastrzykami sterydowymi o nazwie Diprophos. Obawiam się przyjęcia zastrzyku, gdyż od 25 lat choruję oraz leczę się na chorobę maniakalno-depresyjną; zgodnie z tym, co napisane jest na ulotce leku, wydaje mi się, że nie powinienem go przyjmować. Jakie jest ryzyko wywołania ataku mojej choroby oraz innych działań ubocznych przez Diprophos? Co robić? Z poważaniem, pacjent.

Piotr Pilarski

Ten lek ma w swoich działaniach ubocznych możliwość wywołania zaburzeń psychicznych jednak ciężko określić jakie jest ryzyko. Myślę, że jest ono niewielkie przy krótkim stosowaniu. Takie skutki mogą się pojawić gdy lek przyjmuje się przez pół roku.

Pozdrawiam.