Powiązanie aft w jamie ustnej z nowotworem

dzien dobry.lekarz stwierdzil u mnie niby afte u gory nad dwoma zebami jedynkami.juz ponad 2 tygodnie to sie utrzymuje jednoczesnie uzywajac zel dezaftan i antybiotyk nystatyna nic nie pomaga patrzac przez lusterko to albo okaleczona poduszeczka albo jakby wyroslo(tak to wyglada)dziaslo nie wiem jak wczesnij to wygladalo.czy afta jest grozna?czy to nie jest powiazane cos z nowotworem?za odpowiedz z gory dziekuje.

Witam, afta utrzymuje się około tygodnia do 10 dni.Podłoże, na którym występuje, tzn. śluzówka, jest obrzęknięte i bardzo bolesne, bardzo ogranicza możliwość przyjmowania pokarmów. Na środku tego pola tworzy się następnie nadżerka i powoli dochodzi do wygojenia.Na podstawie opisu trudno jest jednoznacznie stwierdzić czy to jest afta czy coś innego.Proszę zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną, który oceni przebieg dotychczasowego leczenia. Pozdrawiam