Powiększająca się torbiel w obrębie piersi a poziom hormonów

Witam mam pytanie? Od kilku miesięcy boli mnie lewa piers z badan USG wykazało,że mam torbiel(o wym.18,3x AP 8,5) i z kazdym miesiącem on mi sie powieksza.Byłam juz u onkologa i stwierdził,że to ból na skutek hormonów.Czy jest to mozliwe,że to są hormony?I czy to tez może bolec o torbieli?I czy mozna to wyciąć?Niestety lekarz tylko mi powiedział,że żebym sie zgłosiła do ginekologa.A ta piers mnie naprawde boli juz nie wiem co mam robić. Kasia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana może mieć podłoże hormonalne. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.