Powiększające się węzły chłonne a stan zapalny po leczeniu kanałowym

Witam, mam kłopot z powiększającymi się węzłami chłonnymi. Pierwszy pojawił się 4 tyg. temu pod żuchwą. Zrobiona morfologia (w normie), RTG i TK lewej strony zębów (stan zapalny po leczeniu kanałowym kilka lat temu). Od kilku dni powiększa mi się też węzeł pod żuchwą, ale z prawej strony i wyczuwalny jest nadobojczykowy też z prawej strony. Gorączki brak, morfologia przed tygodniem też ok. Czy to możliwe, że wszystkie objawy mogą dotyczyć zęba z lewej?

Witam, powiększające się węzły chłonne po stronie prawej dotyczą zębów również po tej samej stronie tj. prawej. Jeżeli są zęby po prawej stronie z przewlekłymi stanami zapalnymi, to może dochodzić do powiększenia się węzłów chłonnych, ale samo powiększenie to nie wszystko, ważne są jeszcze dodatkowe informacje jak np. czy węzły są bolesne przy dotyku, czy są zespolone z podłożem czy można je swobodnie przesuwać, czy są miękkie czy twarde. Może być również taka sytuacja, że po prawej stronie powiększone węzły ma Pan od dawna tylko do tej pory nie zwrócił Pan na to uwagi. Proszę skorzystać z porady lekarza rodzinnego i wykonać jeszcze jedno badanie. Pozdrawiam