Powiększający się brzuch i zaparcia

co mi dolega ? mam powiekszony brzuch i podbrzusze , tak jaby mi sie powieszyla macica . boje sie ze to ciaza , ale robialam 5 testow kazdy z tygodniowym odstepem czasu ale wszystkie wyniki negatywne . okres tez mialam . a brzuch sie powieksza , i mam zaparcia , co mi jest ?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Ciąża, która spowodowałaby powiększenie obwodu brzucha powinna dać pozytywny wynik testu ciążowego. Ryzyko ciąży jest więc w tym przypadku minimalne. Powiększenie obwodu brzucha może wynikać z przewlekłych zaparć. Ich najczęstszą przyczyną jest z kolei nieodpowiednie dieta ze zbyt małą ilością błonnika, świeżych warzyw i owoców, pełnoziarnistego pieczywa i zbyt małą ilością wypijanych płynów.