Powiększający się brzuch po łyżeczkowaniu macicy

witam,ponad dwa tygodnie temu mialam zabieg łyżeczkowania ponieważ bylo poronienie w toku. Krwawienie od ponad tygodnia ustapilo lecz powiekszajacy sie brzuch i apetyt nadal jest,czy jest mozliwe ze nadal jestem w ciazy nie odbywajac stosunku od zabiegu? Jutro pojde wykonad badanie na poziom beta HCG lecz istnieje w ogóle taka możliwość żebym była w ciązy?i gdzie moge wykonać takie badanie? z góry bardzo dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli miała Pani zabieg łyżeczkowania, to ryzyko ciąży jest zdecydowanie znikome. Powiększający się obwód brzucha wymaga jednak dalszej obserwacji oraz ew. oceny specjalisty ginekologa. Warto także wykonać badanie poziomu beta-hCG z krwi.