Powiększający się rumień na nodze

Witam.od czerwca na mojej nodze pojawił się rumień,który sobie rósł.Ponieważ chorowałam na rumień guzowaty ,podejrzewano u mnie tą samą chorobę.Trafiłam do szpitala i postawiono diagnozę-rumień guzowaty.Ponieważ rumień był coraz większy a leki nie pomagały trafiłam znów do szpitala ale do innego miasta.Zrobiono mi badanie na boreliozę i wyszedł wynik IgM-31 , igG-<5.Rumień pojawił się w czerwcu i mam go do dziś,tyle ze jest już nieco mniejszy( na ok.7 cm).Czy choruję na boreliozę?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Dodatni wynik przeciwciał IgM świadczy o toczącej się boreliozie, jednak jest niski wykładnik przeciwciał IgG, dlatego proponuję zweryfikować wynik wykonując test Western - Blot. Proszę udać się do lekarza chorób zakaźnych, który pokieruje diagnostyką i dalszym leczeniem.
Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.