Powiększenie brzucha a wykluczenie ciąży przez lekarza i negatywne testy ciążowe

czy mozliwe ze lekarz nie wykrył ciazy ? bylam u ginekologa 9 tygodni po stosunku , a 7 od okresu . pozniej okres tez mialam . powiedzial ze trzon macicy jest bez zmian i jajniki tez w porzadku . 5 testow robionych z tygodniowym odstepem czasu wyszly negatywnie . pierwszy robiony 3 tygodnie po stosunku , a 2 po okresie/ plamieniu . czy napewno nie jestem w ciazy ? strasznie powieksza mi sie brzuch od samego dolu . co to jest ? wydaje mi sie ze po prawej stronie jest cos twardszego

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może Pani wykluczyć ciążę jako przyczynę występujących dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny powiększonego obwodu brzucha konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciąża jednoznacznie jest wykluczona.
Wskazana diagnostyka internistyczna dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej. Należy wykonać badanie USG jamy brzusznej i skonsultować je z lekarzem internistą lub lekarzem rodzinnym.
Dopiero po badaniu klinicznym i wykonaniu badań dodatkowych możliwe będzie przybliżenie diagnozy występujących dolegliwości.