Powiększenie jajnika a opóźnienie miesiączki

Witam, spóźnia mi się okres już 11 dzień,byłam u lekarza stwierdził że mam powiększony prawy jajnik i zalecił dwutygodniowe czekanie na pojawienie się okresu a jeśli się nie pojawi mam się ponownie do niego zgłosić. Chciałam się dowiedzieć jakie mogą bxyć przyczy powiększenia jajnika i czy mogę uprawiać seks? Czy nie stanie mi się zadna krzywda gdy będą współżyć z mężczyzną.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dla pewności oznaczyć poziom beta hcg. Co do współżycia osobiście bym się wstrzymał, prawdopodobieństwo owulacji sądzę, że jest dosyć duża i tym samym istnieje większe prawdopodobieństwo ciąży. Przy dodatnim beta hcg proszę koniecznie wcześniej udać się do lekarza ginekologa.