Powiększenie jajnika a wskazania do laparoskopii

Witam, od miesiąca przyjmuję Danazol 2*1 tabl. Zdiagnozowano u mnie powiększenie lewego jajnika, zawartość płynu wewnatrz osiągnęła 62,43 cm sześcienne. Mam ciągle wydęty brzuch. Zadnych innych objawow. Czy może to być niebezpieczne? Zaplanowano laparoskopie po Nowym Roku. Czy to jest konieczne ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić bez możliwości samodzielnego zbadania i wglądu do wykonanych badań, ale przy niepewnej diagnozie, laparoskopia jest jak najbardziej wskazana.
Pozdrawiam