Powiększenie jednej piersi po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Przez 3 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne, ok. tydzień temu skończyłam ostatnią serię i więcej już tabletek nie brałam. Dziś zauważyłam, ze jedna pierś jest znacznie większa od drugiej, czego wcześniej nie było, jak mi się wydaje. Czy może to być spowodowane rzuceniem tabletek? Co mogę zrobić? :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż doszło do powiększenia się piersi w związku z przyjmowaniem antykoncepcji a dokładniej z wahaniami poziomów hormonów. Warto jednak dokonać samobadania lub zgłosić się do lekarza by ocenić czy pierś nie zmieniła konsystencji, czy nie pojawiała się podejrzana zmiana w miąższu.