Powiększenie mięśni ud w wyniku ćwiczeń pilates

Uwielbiam Pilates, ale zawsze jak na niego pochodzę troszkę częściej mam wrażenie że powiększają mi się mięśnie ud. Jak temu zaradzić? Czy ograniczenie białka z posiłków spowoduje, że moje mięsne nie będą mi się tak rozrastać? Pozdrawiam

Prawdopodobnie Pani mięśnie nie tyle się powiększają, co dochodzi do ich napięcia w wyniku treningu i to daje wizualny efekt bardziej "wypchanego" mięśnia. Nie jest to efekt trwały, a także nie jest to stała tendencja wzrostowa o ile nie zastosuje Pani treningu progresywnego (czyli zwiększającego obciążenie celem budowania mięśni). Jeżeli podaż białka w diecie jest prawidłowa (10-15% dziennego zapotrzebowania energetycznego) to sugerowałabym utrzymanie takiego poziomu spożycia.