Powiększenie piersi a wynik badania USG

Witam. Mam 35 lat. Mama zmarła na raka piersi .od sierpnia znacznie powiększyła mi się lewa piers I sutek.sutek dołem jest jakby rozciągnięty i bledsza. Wykonałam usg oto jego wynik.Warstwa gruczołowa pp ok 1,2cm pl 1,7cm. Przewody wyprowadzajace poszerzone. W pp na godz 19 zmiana o obniżonej echogenicznosci wielkości ok6mm. W pl widoczne torbieli 7 i 3 mm. Oraz słabo widoczna zmiana wielkości 7mm. W dolach pachowych wezly do dl 9mm.co oznacza ten opis?co powinnam zrobić dalej?czy to groźne ?

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim przeprowadzić samobadanie, oraz koniecznie udać się do ginekologa. Istnieją też poradnie dedykowane nowotworom piersi- np. przy Warszawskim Centrum Onkologii,. Jeżeli Pani mama zmarła na raka- jest Pani w grupie pacjentek objętych szczególną troską. Proszę niezwłocznie skonsultować wynik z lekarzem- bez obrazu klinicznego i badań trudno wyrokować.