Powiększenie płata tarczycy a tabletki Diane 35

Pół roku temu wykryto u mnie powiększenie tarczycy prawego płata i guzki lite i cysty do 8 mm od 3 miesiecy biorę diane 35 nie zażywałam tabletek które przepisał mi endokrynolog letrox 50 1/2 tabletki. Dziś poszłam zrobić usg i tarczyce mam w normie i żadnych guzków litych tylko cysty do 4 mm czy to możliwe ? i Cz diana 35 ma na to jakiś wpływ ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tabletki Diane 35 nie mają wpływu na gruczoł tarczowy. Nie ma związku pomiędzy zażywanym lekiem a zmianem obrazu tarczycy w badaniu USG.