Powiększenie przedsionka a ciśnienie krwi

Wielokrotnie badany 2echo serca wynik ok,holter ok.próba wysiłkowa ok..powiekszenie lewego przesionka 4.8reszta ok.i teraz moje pytanie czesto mam dziwne cisnienie zazwyczaj niskie 112/65a jeszcze dziwniejsze po wysiłku 130/60 pod odpoczynku 5min.wraca do normy czy to normalne ze pierwsze rośnie a drug nawet spada delikatnie??!poprosze o fachową odp..i cisnienie tetna 52 to dużo czasami mam takie w spoczynku??!

Aleksander Ropielewski

JEst to zjawisko fizjologiczne, pod wpływem wysiłku ciśnienie rozurczowe smada, a skurczowe rośnie. Tętno 52/min. w spoczynku to również wartość normalna.