Powiększenie przedsionka i niedomykalność zastawki w wyniku USG serca

Jestem kobietą, rocznik 1946. Nie mam nadwagi. Opis po USG serca: lewa komora nie powiększona (51/31) o prawidłowej funkcji skurczowej i upośledzonej relaksacji. Niewielkie powiększenie lewego przedsionka (42mm). Łagodna niedomykalność zastawki micelarnej i mała trójdzielnej. Osierdzie bez płynów. Lek zastosowany na nadciśnienie Tritace 2,5mg x 1 na noc. Czy powinnam się martwić powiększeniem przedsionka i niedomykalnością zastawki przedsionka - opis wyżej? Może dodatkowe badania są konieczne?

Raczej nie ma powodu do obaw, gdyż zmiany zaznaczone w USG serca są niewielkiego stopnia. Proszę wykonywać zalecenia kardiologa i zgłaszać się na okresowe kontrole.