Powiększenie przepukliny rozworu przełykowego

Witam mam stwierdzoną przepukline rozworu przełykowego a teraz jeszce bardziej mi się powiększyła bo robiłam gastroskopie mam ciągłe odbijania nieważne co zjem nawet napije się wody mineralnej i też mi się odbija mam ciągle wysadzony brzuch dostaję leku jak moge sobie pomóc dodam że zażywam lanzul

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - oprócz typowych objawów choroby refluksowej, nie podaje Pani dotychczasowego przebiegu oraz ew. leczenia.
ie wiemy z jakim mamy do czynienia refluksem (alkalicznym, kwaśnym) - zupełnie inaczej się te schorzenia leczy.
Zabieg operacyjny wcale nie jest koniecznością - jeżeli poznamy przyczynę refluksu - możemy wówczas zawsze próbować leczenia farmakologicznego - często z dobrym rezultatem. Pojedynczy lek, który Pani przyjmuje, nie jest ( w świetle dzisiejszego spojrzenia na GERD i obecność przepukliny rozworu przełykowego ) dobrym leczeniem. Wymagana jest farmakoterapia skjarzona, kilkulekowa - trwająca kilka miesięcy.
Pozdrawiam, dr.Wojciech Kawiorski
.

Przy braku poprawy po leczeniu zachowawczym być może konieczna będzie operacja. Proszę udać się na konsultację do gastrologa lub chirurga.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg